In een circulaire van 22 september 2008 heeft de Administratie bevestigd dat huwelijkspremies zowel op sociaal gebied als fiscaal gebied vrijgesteld zijn van belasting, en dit als sociaal voordeel.
De vrijstelling geldt op voorwaarde dat de premie niet hoger is dan 200 euro. Bij overschrijding van de grens van 200 euro zal het gedeelte boven de grens belast worden als een voordeel van alle aard.
In principe is een sociaal voordeel vrijgesteld van belasting bij de werknemer, maar niet aftrekbaar als beroepskost voor de werkgever.
Nieuw aan deze circulaire is dat de Administratie toch de aftrek als beroepskost zal aanvaarden voor huwelijkspremies van maximaal 200 euro. Meer nog : zelfs als de grens wordt overschreden, zal het gedeelte boven de grens (dat belastbaar is als voordeel van alle aard bij de werknemer) aftrekbaar zijn als beroepskost, indien hiervoor een individuele fiche wordt opgemaakt.
Tenslotte mag volgens de circulaire de toekenning van een huwelijkspremie worden gecombineerd met de toekenning van betaalbonnen.
Let wel : indien het huwelijksgeschenk in de vorm van betaalbonnen (geschenkcheques, cultuurcheques, sportcheques, filmcheques, aankoopbonnen, e.d.) wordt toegekend, zal hierop de bestaande regeling van toepassing blijven. Betaalbonnen worden in tegenstelling tot huwelijkspremies als een sociaal voordeel beschouwd dat niet aftrekbaar is als beroepskost.


