en | fr
Alaska wenst u een gelukkig nieuwjaar

Verlaging btw-tarief in de horecasector

restaurantVanaf 1 januari 2010 wordt het btw-tarief voor restaurant- en cateringdiensten verlaagd van 21% naar 12%. Het verlaagd btw-tarief geldt evenwel niet voor het verschaffen van dranken.

Onder restaurantdiensten dient te worden verstaan het verschaffen van spijs en drank in restaurants en cafés, in omstandigheden voor verbruik op de plaats waar de dienstverlener is gevestigd, met adequate bijbehorende diensten (infrastructuur, meubilair en materiaal, personeel).

Cateringdiensten houdt in het verschaffen van spijs en drank buiten de lokalen van de dienstverlener (cateringdienst) en waar de klant van maaltijden of spijs wil worden bediend (werkelijke plaats van verbruik) met terbeschikkingstelling van aanvullende diensten.

De gewone levering van bereide maaltijden en de terbeschikkingstelling van een gemeubileerde kamer met ontbijt (bed & breakfast) blijven evenwel onderworpen aan het tarief van 6%.

Het standaardtarief van 21% blijft van toepassing op alle leveringen van producten zonder bereiding (chips, chocolade, verpakte wafels, kauwgom, enz.), op het verschaffen van drank bij maaltijden voor verbruik ter plaatse, alsook op niet-alcoholische dranken zoals vruchten, zuiveldrankjes, koffie, thee, mineraal water, enz.

Daarenboven zullen horecazaken waarvan de omzet voor restaurant- of cateringdiensten meer dan 10 procent van de totale omzet bedraagt, verplicht worden om een geregistreerd kassasysteem aan te schaffen of om met de leverancier te regelen dat het reeds aanwezige systeem wordt aangepast. Deze kassa’s worden geleidelijk gekoppeld aan een zogenoemde zwarte doos, die alle transacties registreert. Ingebrachte gegevens kunnen hierdoor achteraf niet meer worden aangepast.

Deze verplichting wordt onmiddellijk van kracht bij het opstarten of overnemen van een activiteit, terwijl de bestaande horeca-uitbaters uiterlijk op 1 januari 2013 in een nieuwe kassasysteem dienen te voorzien.

Over de auteur
 
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Alaska: more than you know, more than you think. © Alaska 2012, Alaska esv - BTW BE 0893.640.115 - RPR Dendermonde | All Rights Reserved sitemap

2012 - transvorm