Op 17 augustus 2010 besliste de Vlaamse minister van economie om het steunplafond voor de pijler advies van de KMO-portefeuille te verlagen.
De maximale steun voor advies wordt van 5.000 euro naar 2.500 euro per onderneming per jaar gebracht.
Deze maatregel gaat onmiddellijk van kracht, er wordt dus ook geen overgangsmaatregel voorzien.
Sinds de invoering van het systeem van de KMO-portefeuille op 1 januari 2009 is het aantal aanvragen voor de pijler advies exponentieel gestegen, hierdoor dreigt het voorziene budget vroegtijdig opgebruikt te worden. Om dit probleem te voorkomen heeft de minister, bevoegd voor Economie, beslist het steunplafond van de pijler advies te verlagen van maximaal 5.000 per jaar naar maximaal 2.500 per jaar. Het steunpercentage blijft op 50%.
Deze ingreep is enkel van toepassing voor de pijler advies. Voor de pijlers opleiding, advies voor internationaal ondernemen, technologieverkenning en strategisch advies zijn er geen wijzigingen voorzien.


